Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate (Per Second) | 80M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | LVDS – Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Pipelined |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 3.3V, 5V |
| Voltage – Supply, Digital | 3V ~ 3.6V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 100-TQFP-EP (14×14) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9444 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.