Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate (Per Second) | 105M |
| Number of Inputs | 4 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | LVDS – Serial |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Architecture | Pipelined |
| Reference Type | Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 1.7V ~ 1.9V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.7V ~ 1.9V |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 48-LFCSP (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9253 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.