Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | AD9034 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Sampling Rate (Per Second) | 20M |
| Number of Inputs | 12 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | – |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Flash |
| Reference Type | Internal |
| Voltage – Supply, Analog | -5.45V ~ -4.95V, 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage – Supply, Digital | -5.45V ~ -4.95V, 4.75V ~ 5.25V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 40-CDIP (0.600″, 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 40-CERDIP |
| Mounting Type | Through Hole |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.