Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 10µs (Typ) |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | ±14.25V ~ 15.75V |
| Voltage – Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±16 (Max), ±0.9 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7849 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.