Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 2.5M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | ADC |
| Ratio – S/H:ADC | – |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.5V, 3.15V ~ 5.25V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.5V |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 64-TQFP-EP (10×10) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7760 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.