Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 4µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | ±11.4V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | – |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.5 |
| Architecture | Current Steering |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 24-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Product Number | AD767 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.