Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | iCMOS® |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |
| Number of Inputs | 4 |
| Input Type | Single Ended |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Ratio – S/H:ADC | 1:1 |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Architecture | SAR |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | ±11.5V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 5V |
| Features | Selectable Address, Simultaneous Sampling, True Bipolar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7367 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.