Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Bits | 14 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | 4µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | ±5V |
| Voltage – Supply, Digital | – |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 24-CDIP (0.300″, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 24-CDIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Product Number | AD7244 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.