Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Settling Time | 5µs, 7µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 10.8V ~ 16.5V, ±5V |
| Voltage – Supply, Digital | 13.5V ~ 16.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7228 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.