Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 20 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 1µs |
| Output Type | Voltage – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | Serial |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5791 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.