Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | iCMOS® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Settling Time | 10µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | ±11.4V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (7×7) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5764 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.