Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 12 |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Settling Time | 14µs (Typ) |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | 3V ~ 18V, ±2.7V ~ 8V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 8V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), – |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240″, 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5582 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.