Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 16µs |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Reference Type | External |
| Voltage – Supply, Analog | ±11.4V ~ 16.5V |
| Voltage – Supply, Digital | – |
| INL/DNL (LSB) | ±0.4, ±0.3 |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209″, 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD5570 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.