Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Amphenol Anytek |
| Series | AL |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Switching Voltage | 277VAC, 28VDC – Max |
| Load – Max Switching | 5540VA, 560W |
| Coil Current | 36.9 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | Lighted Indicator, Mechanical Indicator |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | – |
| Coil Insulation | – |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Operate Time | 20 ms |
| Release Time | 20 ms |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Approval Agency | cURus, UL |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 650 Ohms |
| Base Product Number | AL2C20 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.