Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Amphenol Anytek |
| Series | AKE |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Switching Voltage | 440VAC, 30VDC – Max |
| Load – Max Switching | 3520VA, 240W |
| Coil Current | 16.7 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | – |
| Coil Insulation | – |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Operate Time | 8 ms |
| Release Time | 6 ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Approval Agency | – |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 720 Ohms |
| Base Product Number | AKE112 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.