Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol All Sensors Corporation |
| Series | ELV |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -72.5PSI ~ 72.5PSI (-500kPa ~ 500kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Port Size | Male – 0.11″ (2.8mm) Tube |
| Port Style | Needle |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | J Lead |
| Maximum Pressure | 179.85PSI (1240kPa) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, J-Lead, Top Port |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | ELVH-B005 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.