Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol All Sensors Corporation |
| Series | DLH |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | 2.17PSI (15kPa) |
| Output Type | I2C, SPI |
| Output | 18b |
| Accuracy | ±1.5% |
| Voltage – Supply | 1.68V ~ 3.6V |
| Port Size | Male – 0.09″ (2.24mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 7.23PSI (49.83kPa) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.620″, 15.75mm), Dual Ports, Same Side |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Base Product Number | DLH-L60D |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.