Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | American Zettler |
| Series | AZ951 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 3 A |
| Switching Voltage | 220VAC, 60VDC – Max |
| Load – Max Switching | 375VA, 90W |
| Coil Current | 41.7 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | Sealed – Fully |
| Coil Insulation | – |
| Must Operate Voltage | 3.75 VDC |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Operate Time | 5 ms |
| Release Time | 1 ms |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Contact Material | Silver (Ag), Gold (Au) |
| Approval Agency | cURus, UL |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 120 Ohms |
| Base Product Number | AZ951-1C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.