Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | American Zettler |
| Series | AZ762 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Switching Voltage | 440VAC, 125VDC – Max |
| Load – Max Switching | 5540VA, 480W |
| Coil Current | 16.7 mA |
| Coil Type | Non Latching |
| Features | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Seal Rating | Sealed – Fully |
| Coil Insulation | Class F |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Operate Time | 15 ms |
| Release Time | 8 ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Approval Agency | CUR, UL, VDE |
| Relay Type | General Purpose |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Coil Resistance | 1.44 kOhms |
| Base Product Number | AZ762-1C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.