Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Grayhill Inc. |
| Series | 14 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Keyswitch, Illuminated |
| Circuit | SPST-NO |
| Switch Function | Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 30 V |
| Actuator Type | Round, Button |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Clear |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2 VDC |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Ingress Protection | – |
| Features | Board Guide |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Base Product Number | 14AP-L1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.