Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CFSensor |
| Series | XGZP6869 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount, Industrial Automation, Medical Ventilation |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 29.01PSI (200kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.2 V ~ 2.7 V |
| Accuracy | ±2% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.12″ (3mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | 72.52PSI (500kPa) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.335″, 8.50mm Width), Top Port |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.