Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol All Sensors Corporation |
| Series | ELV |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -1.02PSI ~ 1.02PSI (-7kPa ~ 7kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | – |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Port Size | Male – 0.06″ (1.6mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 14.94PSI (103kPa) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.504″, 12.80mm), Dual Ports, Same Side |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Base Product Number | ELVH-001D |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.