Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Comchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 1.8V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 2.3V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 8V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 20A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 160W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 35pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603C/SOD-523F |
| Base Product Number | CPDUC1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.