Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Eaton – Electronics Division |
| Series | AK6 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 76V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 85V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 140V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 6000A (6kA) (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | Telecom |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) |
| Supplier Device Package | Axial |
| Base Product Number | AK6E |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.