Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Eaton – Electronics Division |
| Series | ST |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 7.5V (Max) |
| Voltage – Breakdown (Min) | 8V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 25V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 240A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 1700pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-PowerUDFN |
| Supplier Device Package | 3-DFN (2×2) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.