Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Monolithic Power Systems Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 2.5V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 1.5A |
| Rds On (Typ) | 100mOhm |
| Input Type | – |
| Features | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Base Product Number | MP62551 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.