Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 4 |
| Ratio – Input:Output | 1:4 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | SPI |
| Voltage – Load | 3V ~ 60V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 3.6A |
| Rds On (Typ) | 100mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Load Discharge, Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) Exposed Pad |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.