Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Resolution | 11.77mV/°C |
| Features | Shutdown Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±2.5°C (±3.5°C) |
| Test Condition | 25°C ~ 30°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-WFBGA |
| Supplier Device Package | 4-µSMD (0.96×0.96) |
| Base Product Number | LM20 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.