Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 200mA, 2A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 1A, 2V |
| Power – Max | 1 W |
| Frequency – Transition | 80MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Base Product Number | KSB772 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.