Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SDR1307 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 39 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 2.9 A |
| Current – Saturation (Isat) | 4.6A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 75mOhm Max |
| Q @ Freq | 28 @ 2.52MHz |
| Frequency – Self Resonant | 9MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.512″ L x 0.512″ W (13.00mm x 13.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.287″ (7.30mm) |
| Base Product Number | SDR1307 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.