Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SDR1005 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 33 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 1.8 A |
| Current – Saturation (Isat) | 2A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 120mOhm Max |
| Q @ Freq | 29 @ 2.2MHz |
| Frequency – Self Resonant | 14MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.500″ L x 0.394″ W (12.70mm x 10.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.197″ (5.00mm) |
| Base Product Number | SDR1005 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.