Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRE6603 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 10 mH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 20 mA |
| Current – Saturation (Isat) | 17mA |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 32.8Ohm Max |
| Q @ Freq | 50 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 800kHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.260″ L x 0.175″ W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.115″ (2.92mm) |
| Base Product Number | SRE6603 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.