Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 39 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 14 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 29.7 V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.