Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 35 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 1 V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 175°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package | MicroMelf |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.