Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Function | Omnipolar Switch |
| Technology | Hall Effect |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Sensing Range | ±3.2mT Trip, ±1.2mT Release |
| Test Condition | 25°C |
| Voltage – Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Current – Supply (Max) | 8µA |
| Current – Output (Max) | 500µA |
| Output Type | CMOS |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Base Product Number | BU52272 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.