Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 14 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 11ns (Typ) |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | LVDS – Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 1.71V ~ 1.89V, 3.15V ~ 3.45V |
| Voltage – Supply, Digital | 1.71V ~ 1.89V |
| INL/DNL (LSB) | ±2, ±1 |
| Architecture | Current Source |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 64-VQFN (9×9) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | DAC3171 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.