Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A55, ARM® Cortex®-M33 |
| Number of Cores/Bus Width | 2 Core, 64-Bit |
| Speed | 250MHz |
| Co-Processors/DSP | Multimedia; NEON |
| RAM Controllers | LPDDR4, LPDDR4x |
| Graphics Acceleration | Yes |
| Display & Interface Controllers | LCD, MIPI-CSI2, MIPI-DSI |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps |
| USB | USB 2.0 (2) |
| Voltage – I/O | 1.0V, 1.1V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 306-LFBGA |
| Supplier Device Package | 306-LFBGA (11×11) |
| Additional Interfaces | CAN, DUART, I2C, MMC/SD, SPI, TDM |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.