Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.75 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | 612pF @ 1V, 100kHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Supplier Device Package | TO-220-2L |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | FFSP10120 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.