Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 300A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 300 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 21 mA @ 45 V |
| Capacitance @ Vr, F | 1500pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | PRM4 |
| Supplier Device Package | PRM4 (Non-Isolated) |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | 644CNQ |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.