Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 300 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 300 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STTH1003 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.