Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 100 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 40 V |
| Capacitance @ Vr, F | 8pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AG, DO-34, Axial |
| Supplier Device Package | DO-34 |
| Operating Temperature – Junction | 125°C (Max) |
| Base Product Number | BAT86 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.