Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | ECOPACK®2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 20A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.45 V @ 20 A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 600 V |
| Capacitance @ Vr, F | 1250pF @ 0V, 1MHz |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPSC20065 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.