Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Obsolete |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 20.8 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package | TO-252AA |
| Operating Temperature – Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | FFD10UP20 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.