Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | ECOPACK®2 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 2A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 2 A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 12 µA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | 190pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Operating Temperature – Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPSC2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.