Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IXYS |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 560A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 1200 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 30 mA @ 1200 V |
| Capacitance @ Vr, F | 762pF @ 400V, 1MHz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Y1-CU |
| Supplier Device Package | Y1-CU |
| Base Product Number | MDO500 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.