Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | I-PEX |
| Series | EVAFLEX® 5-VS |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FFC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top |
| Number of Positions | 30 |
| Pitch | 0.020″ (0.50mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.33mm |
| Height Above Board | 0.075″ (1.90mm) |
| Locking Feature | Auto Lock |
| Cable End Type | Notched, Tapered |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Actuator Material | Phosphor Bronze |
| Features | Solder Retention |
| Voltage Rating | 200V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.3A |
| Contact Finish Thickness | 1.25µin (0.03µm) |
| Housing Color | Black |
| Actuator Color | – |
| Mating Cycles | 30 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.