Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | JAE Electronics |
| Series | FF08 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Bottom |
| Number of Positions | 81 |
| Pitch | 0.008″ (0.20mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.15mm |
| Height Above Board | 0.039″ (1.00mm) |
| Locking Feature | Flip Lock |
| Cable End Type | Tabbed |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Plastic |
| Actuator Material | Plastic |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating | 50V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.3A per Contact |
| Contact Finish Thickness | 3.94µin (0.10µm) |
| Housing Color | Beige |
| Actuator Color | Black |
| Mating Cycles | 20 |
| Base Product Number | FF0881SA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.