Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 5.5 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 175mV @ 550mA, 5.5A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 100mA, 2V |
| Power – Max | 1.5 W |
| Frequency – Transition | 176MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-3 Flat Leads |
| Supplier Device Package | SOT-23F |
| Base Product Number | ZXTP19020 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.