Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN – Darlington |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 10 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3V @ 100mA, 10A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 3000 @ 3A, 4V |
| Power – Max | 2 W |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Base Product Number | MJF6388 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.