Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Sensors |
| Series | PTS |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance @ 0°C | 1 kOhms |
| Resistance Tolerance | ±0.12% |
| RTD Material | Platinum (Pt) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 125°C |
| Termination | Wire Leads |
| Accuracy | ±0.12°C |
| Temperature Coefficient | 3851ppm/°C |
| Current | 1 mA |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Package / Case | Cylindrical Probe, Stainless Steel |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.